آموزش ریست کردن کولر گازی:

قبل از تلاش برای ریست کولر گازی، اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه منظمی‌ دارید و طور یکنواخت جریان می‌یابد.

دکمه ریست کولر گازی را بیابید :

تقریبا روی تمامی‌ریموت کنترل کولر‌های گازی گزینه ریست وجود دارد. این دکمه معمولاً به رنگ قرمز است. باید به صورت واضح به عنوان دکمه تنظیم مجدد مشخص شود.

دکمه ریست را فشار دهید :

پس از یافتن دکمه ریست کولر گازی، آن را به طور مداوم به مدت 3 ثانیه فشار دهید و آن را رها کنید. بعد از چند لحظه، دوباره به مدت 3 ثانیه دکمه را فشار دهید. بعد از اینکار سیستم شما خاموش و مجددا راه اندازی خواهد شد .

ریست کردن کولر گازی برای دستگاه‌هایی که فاقد این دکمه هستند:

اگر سیستم تهویه مطبوع شما دکمه تنظیم مجدد ندارد، باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید. زیست کولر گازی بصورت دستی پیچیده نیست و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

منبع تغذیه را خاموش کنید :

در کنار واحد کمپرسور یونیت بیرونی شما باید پنل خاموش وجود داشته باشد. سوئیچ را خاموش کنید تا مدار 240 ولت را در پنل الکتریکی اصلی خانه خود قرار دهید. شما باید آن را خاموش کنید. این باعث می‌شود تمام منبع تغذیه به سیستم شما قطع شود.
دستگاه را از برق جدا کنید :

دستگاه را بطور کامل از منبع تغذیه جدا کره و از ورود هر گونه انرژی به دستگاه جلوگیری کنید.

30 دقیقه صبر کنید:

برای اتصال مجدد سیستم لازم نیست خیلی صبر کنید اما خوب است که خیلی سریع آن را دوباره وصل نکنید. 30 دقیقه زمان کافی برای ریست کردن کولر گازی است.

منبع تغذیه را روشن کنید :

پس از اتصال کولر گازی به سوئیچ اصلی 240 ولت، اقدام به روشن کردن دستگاه نمایید. سپس برق دستگاه را متصل کنید. قبل از اینکه برق را به طور کامل روشن کنید، اطمینان حاصل کنید که ترموستات شما خنک شده است.

ریست کردن کولر گازی

چه زمانی نیاز است کولرگازی را ریست کنیم؟

در بعضی از مواقع کولرگازی با مشکلاتی مواجه می‌شود که نمی‌توانید آن را هنگ کنید. به طور مثال کولرگازی خاموش نمی‌شود، دما کاهش یا افزایش نمیابد و در کل کولرگازی هنگ می‌کند. در این مواقع تنها کاری که باید انجام دهیم ریست کردن کولرگازی است. ریست کردن سبب می‌شود تمامی اطلاعات حافظه مجددا ری‌استارت شده و کولرگازی از حالت هنگ خارج می‌شود.

نکته:

در نظر داشته باشید هنگام مواجه شدن با خطا یا ارور و سایر مشکلات کولر گازی ابتدا با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا از بروز خرابی و مشکلات بیشتر در کولر گازی جلوگیری شود.

تعمیر کولر گازی در محل:

تهران سرویس مفتخر است با داشتن بیش از 100 نیرو فعال در رسراسر تهران آماده خدمت رسانی و تعمیر کولر گازی شما با کمترین هزینه میباشد .ضمنا در به خاطر داشته باشید تمامی خدمات تهران سرویس دارای 6 ماه ضمانت این شرکت است.